Jak zadbać o skórę przed wyprawą w góry?

Jeśli wybierasz się w góry, najpierw warto zadbać o skórę, głównie twarzy, bo będzie ona narażona na działanie warunków atmosferycznych. W jaki sposób? Dowiesz się poniżej.

Wyprawa w góry czy po parku narodowym może zająć nawet cały dzień. Warto wcześniej wykonać różne zabiegi, które ochronią twarz przed działaniem warunków atmosferycznych – m.in. silnego wiatru, chłodu czy mocnym promieniowaniem.

Odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry – w szczególności twarzy, dekoltu oraz dłoni – to podstawa. Najlepiej wykorzystać także kosmetyki zapewniające ochronę przeciwsłoneczną – latem promieniowanie w górach jest silne i łatwo o poparzenia.

Z kolei w zimie ciało jest narażone na odmrożenia, dlatego też w tym sezonie zadbajmy o skórę rąk, stóp i twarzy, gdyż są części ciała najmocniej narażone. Co więcej, ochronny płaszcz lipidowy nie pełni swojej funkcji przy ujemnych temperaturach. Bez pielęgnacji na mrozie łatwo o podrażnienia i przesuszenie.

Przed wyjściem w góry czy na spacer, należy zapewnić skórze nawilżenie i odżywienie – głównie twarzy (również szyi), dłoniom i stopom. Preparaty powinny zawierać m.in. witaminę E, witaminę B5, lipidy, alantoinę, ceramidy oraz oleje. Warto też zapisać się na zabieg nawilżający oraz wykonać oczyszczającą maseczkę.

Koniecznie trzeba też spakować ze sobą część kosmetyków – w zimie obowiązkowo m.in. odżywczy i nawilżający krem do rąk, tłusty krem do twarzy, preparaty na odmrożenia. Latem przyda się krem z wysokim filtrem SPF, odżywczy krem do rąk i nawilżający do twarzy i kosmetyki na poparzenia słoneczne. O każdej porze roku zbawienna będzie też pomadka do ust. Regularnie warto też kłaść na twarz maseczkę.

Jeśli masz problemy ze skórą możesz skontaktować się z kliniką dermatologiczną: dermedica.com.pl

Fot. Free-Photos / Kk