Popularne szlaki w Beskidach są od 1 stycznia płatne

Od 1 stycznia 2022 roku za wstęp na popularne szlaki w Beskidach trzeba zapłacić. Obowiązkową opłatę wprowadził m.in. Babiogórski Park Narodowy. Ile ona wynosi? 

Jednodniowy bilet wstępu do Babiogórskiego Parku Narodowego kosztuje 7 złotych (ulgowy 3,50 zł) i jest wymagany od wszystkich turystów, a także niezależnie od tego, którym wejściem wchodzimy. Do tej pory trzeba było płacić tylko tam, gdzie były kasy biletowe, czyli kupowali go turyści wchodzący na teren Babiogórskiego Parku Narodowego na Krowiarkach oraz w Zawoi Markowej. Podstawą prawną jest Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 14 września 2021 r. – przypomina Babiogórski Park Narodowy.

Ile kosztują bilety wstępu do BPN i gdzie można je kupić? 

Dotąd opłaty uiszczano tam, gdzie były kasy. Nadal bilet wstępu można kupić w formie tradycyjnej, ale także online lub w wybranych punktach sprzedaży.

W wersji tradycyjnej bilet będzie dostępny przy wszystkich wejściach do parku lub na wystawie stałej przy użyciu kodów QR, które znajdują się na tablicach informacyjnych. W sezonie turystycznym bilety będą dostępne przy Punktach Informacji Turystycznej i Przyrodniczej na polanie Krowiarki oraz w Zawoi Markowej. W formie online można to zrobić za pośrednictwem strony eParki.

K, f: JerzyGorecki / pixabay