Planujesz całodniową wycieczkę w góry? – co zrobić z psem?

Jeśli masz w planie spędzić cały dzień poza domem, np. na wycieczce w górach albo wybrać się za miasto, musisz też zorganizować opiekę dla swojego pupila. Jedną z opcji jest np. hotel dla psów i kotów.

Posiadanie zwierzaka wiąże się z wieloma obowiązkami – w przypadku psa jest ich naprawdę dużo. Pupila trzeba karmić, zapewnić mu spacer, a także porcję codziennej zabawy i czułości. Jeśli Twój zwierzak miałby spędzać prawie cały dzień sam, zastanów się, czy go kupować lub przyjmować ze schroniska. Jeśli z kolei już jesteś posiadaczem pupila, dbaj o niego jak najlepiej.

Planując wycieczki całodniowe czy na kilka dni, musisz zapewnić mu opiekę. W przypadku kota jest dużo łatwiej – Twoje obowiązki ograniczają się do znalezienia kogoś, kto do niego zajrzy raz na 2-3 dni i doda mu jedzenia do miski. Wiele kotów nawet będzie szczęśliwych, że mają kilka dni ciszy i spokoju.

Pies wymaga jednak stałej opieki – ktoś musi z nim mieszkać albo zabrać go do siebie. Z tego też powodu dobrze, jeśli zna tę osobę i bywał u niej w domu, gdyż zmiana miejsca pobytu nie jest dla niego łatwa. Dobrą opcją jest też hotel dla psów i kotów – można tu zostawić zwierzaka pod dobrą opieką.

Dostanie jeść, ma zapewnione spacery i zabawę itd. Wybierając konkretne miejsce, najlepiej szukać hotelu, w którym warunki będą w miarę podobne do tych, które pies ma w domu, na co dzień. Dzięki temu będzie się znacznie mniej stresował.

Jednym z takich hotelów jest http://www.petlandia.pl/

Warto też wiedzieć, że hotele dla psów dzielą się na domowe i takie, w których są pokoje indywidualne. W domowych psy mieszkają z właścicielami hotelu i im towarzyszą na co dzień. W modelu drugim psy mają pokoje i wybiegi, gdzie mogą przebywać same lub w towarzystwie innych psów. Który rodzaj jest lepszy i warto go wybrać? To już zależy od Waszych potrzeb, charakteru Waszego psa – każdy właściciel sam oceni to najlepiej, ew. można spytać o radę behawiorystę.

Fot. MikeGoad / Kkw