Festiwal LAND ART w Zawoi

W malowniczych krajobrazach Zawoi w dniach 13-22 sierpnia 2021 roku odbył się festiwal LAND ART. Pod Babią Górą wystąpili różni artyści, którzy „przemycili sztukę do natury i naturę do sztuki”. Zawoja słynie z pięknych krajobrazów, ale nie są one jej jedyną atrakcją. Szczegóły na temat wydarzenia dostępne są poniżej.

LAND ART – harmonia sztuki i przyrody

Wśród artystów biorących udział w tym niezwykłym wydarzeniu warto wymienić m.in. Jarosława Koziarę, Mirosława Maszlanko, Ewę Dąbrowską, Ryszarda Litwiniuka oraz Jana Sajdaka. Zawoja to tereny bogate w walory przyrodnicze – jak łąki, lasy, polany, strumienie i inne niezwykłe miejsca. Babia Góra i te tereny inspirowały artystów od zawsze, a LAND ART to festiwal ludzi tworzących w symbiozie z przyrodą.

Partnerem festiwalu jest Babiogórski Park Narodowy, a organizatorem Babiogórskie Centrum Kultury.

Zawoja – miejscowość u stóp Babiej Góry

Warto wybrać się na LAND ART przy okazji wycieczki do Babiogórskiego Parku Narodowego, zwykle Zawoja jest zresztą jedną z atrakcji – jest malowniczo położona u stóp Babiej Góry, na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Poza tym jest tu siedziba Babiogórskiego Parku Narodowego.

Zawoja – sezon turystyczny przez cały rok

To bardzo urocza miejscowość położona na południu kraju, tuż przy granicy ze Słowacją. Zawoja jest chętnie odwiedzana przez turystów przez cały rok – w sezonie letnim przez miłośników pieszych wycieczek, a w sezonie zimowym przez narciarzy i osoby aktywnie uprawiające różne inne sporty, bo w pobliżu jest kilka stacji narciarskich. Bardzo popularny jest ośrodek narciarski Mosorny Groń z koleją linową z krzesełkami oraz z trasą narciarską z licencję FIS na rozgrywanie zawodów narciarskich krajowych i międzynarodowych.

Zawoja pełni rolę jednego z głównych punktów wypadowych dla turystyki w tym regionie. Dodajmy, że jest ona najdłuższą (ok. 18 km) i największą (ponad 100 km²) wsią w Polsce. Prowadzi z niej kilka szlaków turystycznych – pieszych i rowerowych – są też zabytki i inne atrakcje, m.in. skansen czy zabytkowy kościół, a także Centrum Górskie „Korona Ziemi” – multimedialne muzeum górskie.

fot. WiechuFot / Pixabay