Siatki autostradowe – do czego służą?

Siatki do ekranów akustycznych stosowane są głównie w budownictwie i drogownictwie, m.in. przy drogach. Pełnią funkcję ostrzegawczą.

Siatki montowane przy drogach są mocne i odporne na działanie różnych warunków atmosferycznych, np. promieniowania UV, wiatru, skrajnie różnych temperatur, ale też na uderzenia, np. kamieni. Ich ważnym zadaniem jest też zabezpieczanie autostrad i dróg szybkiego ruchu przed wtargnięciem dzikich zwierząt, które mogą spowodować wypadek, czyli poważne zagrożenie dla życia i zdrowia uczestników ruchu. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w pobliżu parków narodowych czy krajobrazowych.

Nowoczesny produkt odpowiedniej jakości świetnie sprawdza się w budownictwie i drogownictwie dzięki swym możliwościom technologicznym. Dzięki temu można wyprodukować siatki o różnych parametrach, zgodnie z różnymi potrzebami danego klienta.

Są one wyjątkowo przydatne tam, gdzie jest natężony ruch drogowy, gdyż doskonale redukują hałas, będąc jednym z elementów paneli akustycznych. Służą jako ochrona m.in. przed ptakami. Zwykle są one produkowane w kolorze zielonym, aby ekran miał naturalny wygląd, współgrający z otoczeniem.

Polecamy firmę novmax.pl

Fot. MikeGoad / Kk