Polskie parki narodowe w europejskiej czołówce

Polskie parki narodowe uznano za jedne z hitów turystycznych w Europie – znalazły się wśród miejsc najpopularniejszych w Google, na Instagramie oraz w Trip Advisor. Jeden z nich zajął wysoką pozycję 15. Sprawdź szczegóły.

Trzy parki narodowe w Małopolscesą w pierwszej setce najpopularniejszych parków w całej Europie – tak wynika z rankingu brytyjskich ekspertów z SaveOnEnergy. Został on opracowany na podstawie ocen w popularnym serwisie Trip Advisor, liczby hashtagów na Instagramie oraz częstotliwości wyszukiwani w przeglądarce Google.

Najpopularniejszą atrakcją spośród europejskich jest Pembrokeshire Coast National Park, w czołówce znalazł się także Snowdonia National Park, włoski Foreste Casentinesi i Monte Falterona, Campigna National Park. Aż pięć parków w pierwszej dziesiątce to atrakcje na Wyspach Brytyjskich, dwa parki są we Włoszech, jeden we Francji, Szwecji i Hiszpanii.

Które polskie parki zostały docenione?

Na miejscu 15. znalazł się Pieniński Park Narodowy – to najlepsze miejsce wśród wszystkich trzech małopolskich parków, ale i spośród tego rodzaju atrakcji z Europy Środkowej. Pieniński Park Narodowy to wyjątkowy hit Europy Środkowej, wyprzedził wszystkie parki czeskie, niemieckie i austriackie.

Pozostałe polskie parki znalazły się również wysoko – jak Bieszczadzki (29 miejsce), Kampinoski (31), Biebrzański (36), Wigierski (49), Białowieski (57), Roztoczański (67) oraz PN Bory Tucholskie (87). Inne parki narodowe Małopolski również zmieściły się w pierwszej setce – miejsce 68 przyznano z kolei Babiogórskiemu Parkowi Narodowemu, a 81. – Tatrzańskiemu Parkowi Narodowemu. Poza setką, bo na 110 miejscu rankingu, jest jeszcze Ojcowski Park Narodowy.

Najpopularniejsze polskie parki narodowe w Europie:

  1. Pieniński Park Narodowy
  2. Bieszczadzki Park Narodowy
  3. Kampinoski Park Narodowy
  4. Biebrzański Park Narodowy
  5. Wigierski Park Narodowy
  6. Białowieski Park Narodowy
  7.  Roztoczański Park Narodowy
  8. Babiogórski Park Narodowy
  9. Tatrzański Park Narodowy
  10. Bory Tucholskie Park Narodowy

fot. jplenio / Pixabay